5502 Sokak No:4/A Çamdibi-İZMİR/TÜRKİYE

Orta Gerilim Sigortalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Orta Gerilim Sigortalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?
29 Kasım 2021

Orta Gerilim Sigortalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Orta Gerilim Sigortaları, yüksek güvenliği sağlamak için yüksek saflıkta ve dikkatli ölçülerle gümüş tel kullanılarak üretilmelidir. Herhangi bir ark oluşumunda, arkı söndürmeyi hızlandırmak için, çok temiz nemsiz kuvartz kumu ile yataklanmalı, bu kuvartz kumlarının tane büyüklükleri bile dikkatle belirlenmelidir.

“Orta Gerilim Sigortaları, hattınızı ve tesisinizi kötü senaryolardan koruyan en etkili güvenlik önlemidir”, denilebilir. Çünkü, Orta Gerilim Sigortaları fiyatları ile kıyaslandığında, yeterli güvenlik sağlanmadığından dolayı yaşanan büyük kayıplar, sigortanın ne denli önemli bir koruyucu materyal olduğunu gösteriyor. Bu yüzden Orta Gerilim Sigorta seçimi  yapılırken, yeterli koruma sağlanamaz ise neler yaşanılabilir düşünülerek tercih edilmelidir. Üstelik kaybedilen sadece ekonomik kayıplar ve mal olmayabilir. Sigortaların can kayıplarına engel oluşu da hiçbir zaman göz ardında kalmamalıdır.

Orta Gerilim Sigortaları, yüksek güvenliği sağlamak için yüksek saflıkta ve dikkatli ölçülerle gümüş tel kullanılarak üretilmelidir. Bu teller her iki taraftaki bakır uçlara tutturulmalıdır. Herhangi bir ark oluşumunda, arkı söndürmeyi hızlandırmak için, çok temiz nemsiz kuvartz kumu ile yataklanmalı, bu kuvartz kumlarının tane büyüklükleri bile dikkatle belirlenmelidir.

Orta Gerilim Sigortaları, yanmayan, tutuşmayan, ısıya dayanıklı malzeme ile izole edilmiş olmalıdır. Üstelik sigorta çeşitli etkilere ısrarla ve sıklıkla maruz kalacaktır. Örnek olarak, hava zamanla aşındırmaya, su ve nem yıpratmaya, atmosfer çeşitli etkilerle korozyona uğratmaya çalışacaktır. Tüm bunlar değerlendirilerek, Orta Gerilim Sigortaları üretim malzemesi Elektroporselen, içi ve dışı sırlı bir şekilde kullanılmalıdır. Ayrıca her iki taraftaki metal başlıklar için oksidasyona karşı koruma sağlayacak nikel ya da gümüş kaplama tercih edilmelidir. Başlıklar silikon conta ile preslenmeli, herhangi bir sıvı geçişine izin verilmemelidir. Böylece sigortanızın mekanik dayanıklılığı arttırılmalı, nemli ortama karşı hattın güvenliği sağlanmalıdır.  

Arda Elektrik olarak, “Ürün Gruplarımız” içerisinde dilediğiniz modelde, dilediğiniz aralıkta Orta Gerilim Sigortalarını bulabilirsiniz. Ayrıca Müşteri Temsilcimizden destek alabilir, WhatsApp Destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Sigorta Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?
12 ARALIK 2021

Sigorta Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Hangi sigortanın kullanılacağını belirlemek

LED Aydınlatma Kullanımı Neden Önemli ?
08 ARALIK 2021

LED Aydınlatma Kullanımı Neden Önemli ?

LED Aydınlatmalar sarf edilen enerjinin %90

LED Aydınlatma Hakkında Neler Biliyorsunuz ?
06 ARALIK 2021

LED Aydınlatma Hakkında Neler Biliyorsunuz ?

Elektronik devre elemanı olarak, ışık yayan

XLPE Kabloları Orta Gerilim Hattı için Birebir
29 KASIM 2021

XLPE Kabloları Orta Gerilim Hattı için Birebir

Dağıtım şebekelerinin maliyet tablosuna kıs